XBOX Games Showcase’de Birinci Taraf Stüdyoların Tam CG Fragmanları Yer Almayacak

Microsoft’un Xbox Games Showcase’i sunmasına bir haftadan az bir süre kaldı. Hayranların heyecanı artarken Xbox’ın oyun pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı Aaron Greenberg, Twitter hesabından vitrinle ilgili bazı unsurları doğruladı ve bunlardan biri de birinci parti oyunların tam CG fragmanlarının olmamasıydı.

Yayıncılar, çıkış tarihleri yıllar sonra olsa ve görüntüler oynanışa hiç benzemese bile, gelecekte çıkacak olan oyunları için yüksek bütçeli sinematik fragmanlar göstermeleriyle biliniyor. Greenberg’e göre Xbox bünyesindeki her ekip bu kez farklı bir yol seçti.

Greenberg bir hayranın sorusunu yanıtladığı tweet’inde “Gösterideki birinci parti oyunlarımızın hiçbiri tam CG fragman değil. Her şey ya oyun içi görüntüler, ya motor içi görüntüler ya da bazı sinematiklerle birlikte oyun içi görüntülerden oluşuyor. Fragmanlarımızın her biri etiketlenecek, böylece hayranlarımız için açık ve anlaşılır olmasını umuyoruz” dedi.

Umarız vitrinde daha önceden sadece CG fragmanlarla tanıtılan oyunların da oynanışları yer alır. Bunlar arasında Playground’ın Fable yeniden yapımı, Obsidian’in Avowed’i, Perfect Dark yeniden yapımı ve State of Decay 3 gibi oyunlar yer alabilir.

Microsoft, 2022 Xbox Showcase sırasında gösterilen her fragmanın önümüzdeki 12 ay içinde yayınlanacak oyunlar olduğunu söylemişti. Ne yazık ki bazı oyunlar bu programa sadık kalmayı başaramadı. Aaron Greenberg bu kez 12 ay garantisinden tamamen vazgeçildiğini doğruladı.

Dahası, sunumda yeni Fallout TV dizisine ya da Halo’nun ikinci sezonuna göz atmak isteyen hayranlar hayal kırıklığına uğrayacak. Greenberg, “Oyun şovumuzda film ya da dizi fragmanı olmayacağını teyit ediyorum” diye söyledi.

Xbox Games Showcase canlı yayını 11 Haziran’da başlayacak ve hemen ardından Starfield’a özel bir bölüm yayınlanacak. Bu bittikten sonraki hafta “Genişletilmiş” bir Xbox sunumu gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx