Threads’ın ilan şartı: Öncelikle 1 milyar kullanıcı

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk ile en zengin 10’uncu kişisi Mark Zuckerberg, kafes dövüşü yapmak için karşılıklı restler çekerken; iki teknoloji patronu arasındaki savaş çoktan başladı.

Zuckerberg’in, Musk’un 44 milyar dolara satın aldığı Twitter’a karşı çıkardığı sosyal medya platformu Threads 1 hafta içinde 100 milyon kullanıcıya ulaştı. 2006’da kurulan Twitter’ın mevcut kullanıcı sayısı 354 milyon. Asıl durum ise ilanda başlıyor. Zuckerberg; Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın çatı şirketi Meta’nın sahibi.

Dünya gazetesinden Emre Ergül’ün haberine göre şirketin sosyal medyalarını şu an 3 milyar kişi faal olarak kullanıyor. İngiliz BBC Televizyonu’na göre, Meta geçen yıl reklam verenlere tam 117 milyar dolar fatura kesti. Bu durumda ise “Threads’te ilan olacak mı?” sorusu ise beraberinde geldi.

Zuckerberg bu soruya “Şimdilik hayır” diyerek yanıtladı ve çalışanlarına attığı şu mesajla “1 milyar kullanıcı”ya işaret etti:

“Yaklaşımımız diğer tüm ürünlerimizle aynı olacak: Önce ürünün iyi çalışmasını sağlayın. Sonra onu 1 milyar kişiye net bir yoldan getirip getiremeyeceğimize bakın ve ancak o zaman para kazanmayı bu noktada düşünün.”

YÜZDE 1 İLE 5 ARASINDA KATKI

Keybanc Capital Markets’tan analist Justin Patterson’a göre, Threads reklamlarının Meta’nın toplam gelirine katkısı yüzde 1 ile yüzde 5 arasında olacak. Bu da yaklaşık 6 milyar dolar gibi bir rakam ediyor.

Amerikan haber sitesi Daily Beast, Twitter-Threads kavgasında ilginç bir habere imza attı. DB muhabirleri, LinkedIn hesaplarından 131 Twitter çalışana ulaşıp, Threads’te hesapları olup olmadığını inceledi. 31’inin, neredeyse 4’te birinin, Threads’te hesap açtıkları tespit edildi. Bir tanesi “Kovulacağım ama Threads daha iyi” diye yazarken, bir diğer çalışan da Threads’te şu mesajı yayınladı: “Kayıt akışı gerçekten güzeldi.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx