Gelecek Partisi’nden Ümit Özdağ-Kılıçdaroğlu açıklaması: İyi ki seçimi kazanamamışız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen akşam saatlerinde katıldığı Habertürk TV canlı yayınında, ittifak ortağı Ümit Özdağ’ın “Kazansaydık üç bakanlık ve MİT’i alacaktık.” açıklamasına ilişkin ilk kez konuştu.

“İki kişinin namusuna teslim edilen bir konudur.” diyerek açıklamaları yalanlayamayan Kılıçdaroğlu, “Aramızda özel bir protokol var. Bunun paylaşılmasının etikliğine dair de yorum yapmak istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

“İYİ Kİ SEÇİMİ KAZANMAMIŞIZ”

Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasındaki gizli protokolün ortaya çıkması sonrası ittifakın diğer üyelerinden Gelecek Partisi’nin Sözcüsü Serkan Özcan, Özdağ’ı Türkiye karşıtı skandal çıkışlarıyla tanınan Hollandalı ırkçı siyasetçi Geert Wilders’e benzetti.

Özcan, Halk TV’de yaptığı açıklamada, “Görmek istediğimiz İçişleri Bakanlığı yerli Wilders modeli miydi? İyi ki kazanamamışız.” dedi.

Özcan’ın açıklamaları şöyle:

“Kusura bakmayın, kim olursanız olun! Böyle bir perspektifi yerli Wilders olarak değerlendireceğim. Bir siyasetçiyle arkadan şeffaf olmayan yöntemlerle bizim politikalarımızı ortadan kaldıramazsınız böyle bir hakkınız yok.

Eğer bu ülke, Süleyman Soylu yaklaşımından kurtulayım derken, Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı’na gidecek idiyse, tüm kalbimle söylüyorum: İyi ki kazanamamışız. Görmek istediğimiz İçişleri Bakanlığı yerli Wilders modeli bir İçişleri Bakanlığı mı? Bunlar benim kanaatim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx