Trabzonspor’un yeni transferi Umut Bozok imza için geldi

Cornelius’u Kopenhag’a gönderen Trabzonspor hamle sınırına Umut Bozok desteği yaptı. Geçtiğimiz yılın gol hükümdarı Bozok kontrat imzalamak için Trabzon’a geldi.

Trabzonspor, hamle sınırını geçen dönemi Kasımpaşa’da gol hükümdarı olarak tamamlayan Umut Bozok ile güçlendirmeye hazırlanıyor. Bordo-mavililerin mutabakata vardığı golü isim, transfer sürecini tamamlamak ismine kente geldi. 25 yaşındaki futbolcunun sıhhat denetimlerinin tamamlanmasının akabinde resmi kontrata imza atması bekleniyor.

Trabzonspor, bu transfer için Lorient’e 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Karadeniz temsilcisi, Umut’a ise bonuslarla birlikte yıllık 1.5 milyon Euro verecek. Öte yandan Trabzonspor’un, Fransız takımıyla yaptığı mutabakatta sonraki satıştan yüzde 10 hisse unsuru de yer alıyor.

“ÖNCELİKLİ AMACIM ŞAMPİYONLUK”

Havalimanında kendisini bekleyen basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan golcü futbolcu, “Bugün benim için çok özel, çok hoş bir gün. Öncelikle kulübe teşekkür ederim. Gol hükümdarı olarak bitirdim, inşallah bu sene şampiyon olacağız. Maksadım öncelikle şampiyonluk, sonra gol sayısı. İnşallah 15-20 tane atarım. Çok heyecanlıyım. Birinci maçımızı bekliyorum. Diyecek öteki bir şey yok. Bize her yer Trabzon” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.