Mustafa Sarıgül’den Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e davet: ‘Amerika’ya güvenme, ayıdan post Amerika’dan dost olmaz’

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Kurban Bayramı münasebetiyle Kırklareli’nde parti binasında partililerle bayramlaştıktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

Sarıgül, geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Atina kentinde parlamento önünde Türk Bayrağı açtığını belirterek Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis barış davetinde bulundu.

Sarıgül, “Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Türkiye ile ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri Senatosunda çok ağır bir konuşma yaptı. Birebir vakitte bir Yunanlı parlamenter Avrupa Birliği’nde bizim Türk bayrağımıza saygısızlık gösterdi. Ben Yunanistan’ın Atina kentinde Yunanistan parlamentosunun önünde Miçotakis’e barış davetinde bulundum. Miçotakis devayı Amerika’da arma Amerika size son derece uzak siz komşunuz Türkiye ile dostluk alakalarınızı uygun bir noktaya çevirin dedim. Atalarımızın, dedelerimizin bize bıraktığı ay yıldızlığı bayrağı Yunanistan parlamentosunun önünde onur ve gururla açtım. Orada ben barış davetinde bulundum. Bir defa daha Kırklareli’nde Miçotakis’e barış davetinde bulunuyorum. Miçotakis Amerika’ya güvenme ayıdan post Amerika’dan dost olmaz. Amerika sana çok uzak senin yangının olursa Türk uçakları senin yangınını söndürmeye gelir. Biz her vakit barıştan yanayız. Lakin Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağına ve toprağına gasp etmek isteyen olursa en ağır bir biçimde nasıl Atina’da Yunanistan parlamentosu önünde Türk Bayrağı açtıksa Atina’ya da geliriz ancak bizim bu türlü talebimiz yok. Biz bütün komşular ile barış içerisinde olmak istiyoruz” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Kırklareli E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde af çağsında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.