KYK yurt müracaat sonuçları ne vakit açıklanacak? (2022 KYK yurt sonuçları sorgulama ekranı)

KYK yurt sonuçları, YKS tercih sonuçlarının açıklanması ve üniversite kayıt süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte gündeme gelen hususlar ortasında yer alıyor.

22-26 Ağustos tarihleri ortasında tamamlanan üniversite kayıtlarının akabinde, KYK yurt müracaatları da geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Pekala, KYK yurt sonuçları için tarih verildi mi?

KYK YURT MÜRACAAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KYK yurt müracaatları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 24-28 Ağustos tarihleri ortasında erişime açıldı ve yurt müracaatları tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında açıklanan yurt müracaat sonuçlarının bu yıl da Eylül ayının birinci yahut ikinci haftası itibariyle açıklanması bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURUSU NE VAKİT?

2022 KYK burs müracaat tarihleri binlerce öğrenci tarafından bekleniyor. KYK burs ve kredi müracaat tarihleri ile ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıl müracaatlar 5 Kasım’da başlayıp 8 Kasım’da sona ermişti.

KYK YURTLARINDA FİYATSIZ KONAKLAMA İMKANI

Kasapoğlu, 81 vilayetteki KYK yurtlarında gençlerin yaz aylarını aktif bir formda hareket halinde geçirmeleri emeliyle uygulanacak projenin ayrıntılarını bakanlık merkezinde açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yaz tatilini seyahat ederek kıymetlendirmek isteyen gençlerin 81 vilayette seçilen KYK yurtlarında fiyatsız biçimde konaklayabileceklerinin muştusunu verdiğini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “(Seyehatsever.gsb.gov.tr) adresi bugün prestijiyle yayına başladı. 81 vilayetimizdeki öğrenci yurtlarımız 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri ortasında genç seyyahları bekliyor. Tüm gençlerimize yaz periyodunda ömürleri boyunca unutamayacakları, keyifli, öğretici ve heyecan dolu seyahatler temenni ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

KYK YURT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.