Komşulara ‘nakliyeciyiz’ deyip, 3 katlı meskeni 6 günde soydular

Yıldırım ilçesi Davutkadı Mahallesi’nde 27 Ağustos günü Ünal Altınçekiç’in, 3 katlı meskenine giren 5 kişi, 6 gün boyunca gelip, kesim modül 300 bin TL’ye yakın para, mücevher ve kıymetli eşyalar ile kıyafetler, iç çamaşırları ve besin gereçlerini çaldı. Kendilerini komşulara nakliyeci olarak tanıtıp, ailenin taşındığını söyleyen şüpheliler, kalan eşyaları ise daha sonra gelip almak üzere poşetlere koyup binanın merdivenlerine bıraktı.

Ailesiyle birlikte Gemlik ilçesi Kumla Mahallesi’ndeki yazlığında bulunan Ünal Altınçekiç, 2 Eylül günü konuta döndüğünde hırsızlık olayını fark edip, polise haber verdi. Altınçekiç, meskeninin etrafına alarm ve kamera taktırdı. Bir gün sonra geri dönen şüpheliler, alarm çalınca kaçtı.

Polis hırsızlık olayıyla ilgili çalışmalarını sürdürürken Altınçekiç de kendi imkanlarıyla hırsızların peşine düştü. Altınçekiç, eşine ilişkin cep telefonunu ikinci el eşya satan bir internet sitesinde gördü. Müşteri üzere davranarak satıcı ile bağlantıya geçen Altınçekiç, pazarlık ettiği şüpheliyle anlaştı. Telefonu almak için 2 sivil polisle buluşma noktasına giden Ünal Altınçekiç, kuşkulu E.D.’yi (17) suçüstü yakalattı. Şüphelinin konutunda yapılan aramada ise Altınçekiç’in konutundan çalınan dizüstü bilgisayar bulundu.

‘HIRSIZIN ARSIZINA DENK GELDİK’

Ünal Altınçekiç, 2 Eylül sabahı havalandırmak için meskenine geldiğinde tüm eşyaların dağıtıldığını belirterek “Hırsızlık olduğunu birinci başta anlamadım. Duvarda televizyonu göremeyince konuta hırsız girdiğini anladım. Hırsızın arsızına denk geldik. 3 katlı binanın her katını dağıtmışlar, her şeyi kırıp dökmüşler. Lakin hırsız bir defa gelmemiş, her gün gelmiş gitmiş. Her geldiğinde meskende eşya poşetleri vardı, onları bulmuşlar. Giderken sonraki gün götüreceği eşyaları da merdivene hazırlamışlar” dedi.

‘BANKA PROMOSYONU İLE ALDIĞIM BESİN ESERLERİNİ DE ALMIŞLAR’

Komşularının çocuğunun şüphelileri gördüğünü, ‘Siz kimsiniz, ne yapacaksınız bu eşyaları’ diye sorduğunda ‘Biz nakliyeciyiz, konut sahipleri taşınıyor. Biz de eşyaları taşıyoruz’ karşılığını aldığını söyleyen Altınçekiç, banka promosyonu ile aldığı zeytinyağı, ayçiçeği yağı, çay ve şekerin de hırsızlar tarafından çalındığını belirterek, “Çok değişik şeyler çalmışlar. Ben emekliyim, 10 gün evvel 5 bin lira banka promosyonu aldım. Bu parayla zeytinyağı, ayçiçeği yağı, pirinç, çay, şeker, besin eserleri aldım. Hırsız bunları da çalmış. Torunumun mamasını, oyuncaklarını, aklınıza ne gelirse çalmış götürmüş. Götürmeye de devam edecekmiş ancak o gün tesadüfen ben geldim meskene onlar için hayal kırıklığı oldu” diye konuştu.

‘BU KADAR YIL HIRSIZLARA ÇALIŞMIŞIM’

Evin fon perdesinin de çalındığını belirten Altınçekiç, “Çalınan pahalı eşyalar, mücevher, altınlarla birlikte takriben en az 250-300 bin lira. Benim aşağı üst 15 yıllık emeğime eşit. Yani bu kadar yıl hırsızlara çalışmışım” sözlerini kullandı.

Gözaltındaki şüphelinin emniyetteki süreçleri sürerken, oburlarının yakalanması polis grupları çalışmalarını sürdürüyor. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.