Kılıçdaroğlu’ndan mutabakat hakkında açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklama yapıyor. 6 partinin imzaladığı mutabakat hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Ayrımcılık yapmadan 84 milyonu kucaklamak istiyoruz ve kucaklıyoruz da. Bize sağlıklı eleştiriler yapanlara da saygı duyuyoruz. Ülkemize demokrasiyi, sevgiyi, barışı getirmek, kutuplaşmayı değil kucaklaşmayı istiyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan mutabakat hakkında açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklama yapıyor. Kılıçdaroğlu konuşmasında imzalanan mutabakat hakkında da açıklamalar yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

“Ayrıncılık yapmadan 84 milyonu kucaklamak istiyoruz ve kucaklıyoruz da. Bize sağlıklı eleştiriler yapanlara da saygı duyuyoruz. Ülkemize demokrasiyi, sevgiyi, barışı getirmek, kutuplaşmayı değil kucaklaşmayı istiyoruz.

Devletin bir kuralı var. Yasaları var. Her alan yasalarla düzenlenmiştir. Herkes yasalarla öngörülen görevini yerine getirdiği sürece sorun olmaz. Vatandaş hangi partiyi iktidara getiriyorsa gelir ama devletin çarklarıyla oynamaz.

UKRAYNA SAVAŞI

Herbirimiz milletvekiliyiz. Burnumuzun dibinde bir olay varsa o olay konusunda TBMM’nin bilgilendirilmesi, üzerine düşen bir görev varsa yerine getirilmesi lazım. Olay 24 Şubat’ta sabah çok erken saatlerde meydana geldi.

‘GÜVENLİK ZİRVESİ’ TEPKİSİ

Erdoğan güvenlik zirvesini topladı. Merak ettim: Güvenlik zirvesi hangi yasaya dayanıyor? Hukuki altyapısı var mı? Güvenlik Zirvesi diye bir kuruluş hiç hatırlamıyorum. Kimler katıldı? Cumhurbaşkanı yardımcısı, Milli Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı, AK Parti Grup Başkanvekili, AK Parti Sözcüsü, MİT Başkanı, Genel Kurmay Başkanı. Zirve devletin bir zirvesiyse MGK var. Siz bu kutumu bir tarafa bırakıp paralel yapı inşa ediyorsan ve partileştirmişseniz ciddi bir sorunumuz var demektir. Dışişleri Bakanı Kazakistan’da olduğu için katılmamış. 1,5 saat zirve görüşülüyor, Dışişleri Bakanlığı’ndan kimse yok. Böyle bir tabloyu hiç görmedim.

Aynı gün AK Parti’nin sözcüsü açıklama yapıyor, Devlet şunu yapıyor bunu yapıyor. AK Parti’yi anlat. Sen devlet adına konuşuyorsun. AK Parti’nin parti sözcüsü kalkar da devlet adına nasıl konuşur? Devletin bu duruma düşürülmesinden büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Devletin bu kadar itibarsızlaştırıldığını ilk kez görüyorum.

Hadi muhalefete saygı duymuyorsun kendi milletvekillerine saygı duy kardeşim… Nasıl oluyor da Türkiye Büyük Millet Meclisi bu kadar yok sayılıyor?

Ayrıntılar geliyor…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.