İddia: Marcao, Galatasaray’a geri dönebilir

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray için sürpriz Marcao gelişmesi yaşandı. Sarı-kımızılı takım yaptığı açıklamalarda, transferlerde ana odaklarının sağ bek ve orta saha transferleri olduğunu vurgulamıştı. Sevilla’nın yeni sezonda Marcao’ya kadroda yer vermeyeceğini belirtmesi üzerine Marcao’nun sarı-kırmızılı takıma gelme ihtimali de arttı.

Yeni sezonda kadroda düşünülmüyor 

2022 yılının Temmuz ayında 13 milyon euro bonservis bedeli karşılığıinda Sevilla’ya transfer olan Brezilyalı savunma oyuncusu, İspanyol kulüpte yeni sezon kadrosunda düşünülmüyor.

Yeni sezon öncesinde kadroda düşünülmeyen isimlere takım bulmalari için bilgilendirme yapan Sevilla, 28 yaşındaki Marcao ve menajerine durumu bildirdi.

Sevilla’nin bu kararının ardından Türkiye ve Yunanistan’dan, Marcao’nun transferi için bazı kulüplerin devreye girdiği ortaya çıktı.

İspanyol basini Sevilla’da bu ayrılık gelişmesinin ardından Galatasaray’ın Marcao’yu yeniden sari-kirmizilı takımda görmek istedigini duyurdu.

Tek sorun maaşı

Galatasaray’ın Marcao transferinde tek sorunun, Brezilyali futbolcunun 2 milyon euroyu aşan maaşının olduğu kaydedildi.

Sevilla’da iki sezon içerisinde 21 resmi maçta 1263 dakika süre alan Marcao, 1 gol atarken, 6 kez sarı kart gördü. (Kaynak: Sporx)


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx