Her gün nizamlı pancar suyu içmenin o hastalığa o denli bir yararı var ki

Rengi ile en dikkat çeken sebzelerden biri olan kırmızı pancar; içindeki betalain birebir vakitte yüksek oranda antioksidan özellik gösterir. Bedenimiz her gün dışarıdan gelen ya da kendi oluşturduğu özgür radikallere yani kanserden kronik kalp yetmezliğine dek birçok hastalığa neden olabilecek ziyanlı hususlara maruz kalır. Betalain antioksidan özellik göstererek bu özgür radikallerle savaşır ve kalbi korur, kansere karşı savaşır. Pancar en sağlıklı sebzelerden biridir ve bunu inkar etmek mümkün değildir. Besinler açısından zengindir ve sıhhat faydaları ile yüklüdür. Artık, yakın tarihli bir araştırma çalışması, günlük bir bardak pancar suyu içmenin koroner kalp hastalığından muzdarip insanlara yardımcı olabileceğini kaydetti. Manchester’daki İngiliz Kardiyovasküler Derneği konferansında sunulan araştırma, sistemli bir bardak pancar suyunun kalp rahatsızlığı olan bireylerde yüksek olduğu bilinen kan damarlarındaki iltihaplanma belirtilerini azaltabileceğini kaydetti.

YENİ BİR ARAŞTIRMAYA NAZARAN, GÜNLÜK PANCAR SUYU İÇMEK KALP RAHATSIZLIĞI OLAN İNSANLARA YARDIMCI OLABİLİRAraştırmacılar 114 sağlıklı istekli üzerinde çalıştılar. 78 şahsa kan damarlarındaki iltihabı süreksiz olarak artırmak için tifo aşısı verildi ve başkalarına lokalize iltihabı incelemek için derilerinde küçük bir kabarcık oluşturmak için bir krem ​​verildi. Gönüllüler yedi gün boyunca sabahları günde 140 ml pancar suyu içtiler. Yarısı nitrat oranı yüksek meyve suyu içti, öteki yarısı ise nitratı çıkarılmış meyve suyu içti.

PANCAR RENGİNİN HAKKINI VERİYOR

Nitrat bakımından güçlü meyve suyu içen kümelerin kanlarında, idrarlarında ve tükürüklerinde daha yüksek nitrik oksit düzeyleri vardı. Araştırmacılar ayrıyeten, küçük bir kabarcık oluşturmak için bir krem ​​verilen ve nitrat açısından varlıklı meyve suyu içen bireylerin, kabarcıklarının daha süratli güzelleştiğini buldular. Kabarcıklardan alınan sıvı örneklerindeki iltihaplı beyaz hücrelerin sayısı da üç gün sonra azaldı.C VİTAMİNİ DEPOSU PANCAR

Nitrik oksit beden tarafından doğal olarak üretilir ve sıhhat için nitekim gereklidir. Kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur ve beden üzerinde antienflamatuar tesirleri vardır. Kalp hastalığından muzdarip beşerler düşük nitrik oksit düzeylerine sahiptir. Pancar nitrat bakımından zengindir.

Araştırmacılar, artan nitrik oksit düzeylerinin güzelleşmeyi hızlandırdığına inanıyor. Artık, yüksek nitratlı bir diyetin benzeri tesirleri olup olmadığını ve kalp krizi riskini azaltıp azaltamayacağını görmek için kalp hastalığı olan insanları içeren klinik deneyler yapmayı planlıyorlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.