Gülbin Tosun hakkında ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ şikayeti

Antalya’da, sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden 10 yaşındaki Mahra Melin Pınar’ın annesi, toplumsal medya paylaşımı nedeniyle FOX TV’de haber sunan Gülbin Tosun hakkında savcılığa şikayette bulundu.

Anne Derya Pınar, Serik ilçesindeki konutunda gazetecilere yaptığı açıklamada, toplumsal medya hesabından sahipsiz sokak köpeklerinin toplatılmasını isteyerek, “Siz asıl evlatlarımızı rahat bırakın. Sizin yüzünüzden mezarda bile rahat yok, işedikleri için kuruyor diktiğimiz ağaçlar. Mezarı alçak olanların üstünü kazıyorlar. Mezarda bile rahat yok mezarda” paylaşımında bulunduğunu belirtti.

‘HAKARET’ VE ‘TEHDİT’ KABAHATLERİNDEN ŞİKAYET

FOX TV’de hafta sonu ana haberleri sunan Gülbin Tosun’un kendisine cevap olarak “Senin peşindeyim, yarın geliyorum. Arsız sefil” yazdığını aktaran Pınar, gelen reaksiyonlar üzerine Tosun’un paylaşımı sildiğini kaydetti.

Anne Pınar, “Hakkımızı savunurken, çocukların hayat hakkını savunurken haber bülteni sunan, tarafsız olması gereken bir insanın bu formda hakaret etmesi beni çok sarstı. Zira biz gazetecilerin tarafsız olmaları gerektiğini düşünürüz. Neden bu kadar sonlandığını bilmiyorum. Bir taraf olacaksa şayet çocuktan taraf olmasını, çocukların hayat hakkını savunmasını isterdim” diye konuştu.

AA’nın aktardığına nazaran Pınar, avukatı aracılığıyla Serik Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Gülbin Tosun hakkında “hakaret” ve “tehdit” cürümlerinden şikayette bulunduklarını bildirdi.

(HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.