Forrest Gump’ın Bollywood uyarlaması Laal Singh Chadda ne vakit vizyona girecek? Laal Singh Chadda sinemasının oyuncuları kimlerdir?

Oscar ödüllü Hollywood sinemasından uyarlanan Laal Singh Chadda üzerine çalışmalar, 2018’de başlamış fakat Kovid-19 sebebiyle yarıda kalmıştı.

Filmin imalcisi Karan Johar, Hindistan’ın daha evvel Hollywood, Kore ve Avrupa’dan sinemalar uyarladığını lakin bu türlü “ikonik bir Hollywood sinemasının şimdi görülmediğini” ve sinemanın “Hint lezzetinin getirilebileceği üniversal bir kıssa olduğunu” söyledi.

Filmin direktörü Advait Chandan da bir Bollywood klasiği olan müzikalin de bu sinemada kullanılacağı aktardı.

LAAL SİNGH CHADDA NE VAKİT VİZYONA GİRECEK?

Dünyaca ünlü Hint aktör Aamir Khan’ın 1994 Oscar ödüllü sinema Forrest Gump’ın Bollywood’a uyarlanarak çekilen “Laal Singh Chadda” isimli yeni sineması, 11 Ağustos 2022’de vizyona girecek.

LAAL SİNGH CHADDA OYUNCU KADROSU

Filmin başrolünü dünyaca ünlü Hint oyuncu, üretimci ve birebir vakitte direktör olan Aamir Khan üstleniyor.

-Kareena Kapoor

-Naga Chaitanya

-Mona Singh

-Manav Vij

-Kim Sharma

LAAL SİNGH CHADDA KONUSU

Filmin Hollywood versiyonunda, âlâ kalpli ve saf “Gump”ın ABD tarihindeki değerli olaylara şahit olduğu anımsatılarak, Bollywood’a uyarlanan sinemada de “Chadda” karakteri 20. yüzyıl Hindistan’ının kültürel ve politik olaylarıyla karşılaşacak.

Gump’ın meşhur, “Hayat bir kutu çikolata üzeredir. İçinden ne çıkacağını asla bilemezsin.” kelamı de yeni sinemada tanınan Hint atıştırmalığı “golgappa” ile değiştirildi.

Film imalcileri, ülkenin birçok farklı yerinde koşarken gösterilen Laal Singh Chadda’yı tıpkı vakitte “Hindistan’ın kaşifi” olarak gördüklerini tabir etti.

İlk senaryo okumasında “Laal” karakterini anında benimsediği söylenen 58 yaşındaki Aamir Khan’ın, çekimlerde fizikî açıdan zorlandığı fakat tüm zorluklara karşın pes etmediği tabir edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.