Eski devlet bakanlarından Sadi Somuncuoğlu hayatını kaybetti

Eski devlet bakanlarından Sadi Somuncuoğlu 82 yaşında hayatını kaybetti. Somuncuoğlu, 20. ve 21. dönemde MHP’den milletvekilliği de yapmıştı.

Eski devlet bakanlarından Sadi Somuncuoğlu hayatını kaybetti

Devlet bakanlığı ve milletvekilliği yapan Sadi Somuncuoğlu’nun bu sabah saatlerinde hayatını kaybettiği açıklandı. Somuncuoğlu, MHP’den 20. ve 21. dönemde milletvekilliği yapmıştı.

57. hükümet döneminde devlet bakanlığı yapan 82 yaşındaki Somuncuoğlu bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Sadi Somuncuoğlu’nun vefatını kurucusu olduğu Milli Düşünce Merkezi, şöyle duyurdu: “Devlet’li ve Töre’li yılların mimarlarından, büyük fikir ve devlet adamı, MDM Kurucu Genel Başkanı ve Şeref Genel Başkanımız Sadi Somuncuoğlu sonsuzluk yolculuğuna çıktı.”

Somuncuoğlu’nun cenazesi yarın kaldırılacak.

SADİ SOMUNCUOĞLU KİMDİR?

1967-1969 döneminde Alparslan Türkeş’in talimatıyla Türkiye’deki bütün fakülte ve yüksek okullarda Ülkü Ocakları’nı kurdu. 1977 yılında Niğde milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. 1995 Türkiye genel seçimlerinde Anavatan Partisi listesinden Aksaray milletvekili seçildi.

Daha sonra bu partiden ayrılarak MHP’ye girdi ve 1999 seçimlerinde de MHP milletvekili oldu. 57. Koalisyon Hükümeti döneminde MHP’den Devlet Bakanı olan Sadi Somuncuoğlu, Devlet Bahçeli’nin aksi yöndeki kararına rağmen cumhurbaşkanlığına adaylığını koydu. 8 Mayıs 2000 tarihinde bakanlıktan azledildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.