‘Emekli maaşına artırım yapılmasın’ demişti; sokak röportajında reaksiyon çeken gerçek!

Yurttaşlar ekonomik krizle çaba etmeye devam ederken, hükümetin bu bahiste yaptığı ataklar ise yetersiz kalıyor. Sokak röportajlarında da sorulan soruların büyük çoğunluğunu iktisat oluşturuyor. AKP’li vatandaşların ekonomiyi övmeleri sık sık gündeme taşınıyor. Yeniden bir sokak röportajının toplumsal medyada yayınlanan bir kısmı gündem oldu. 

Sokak Kedisi YouTube kanalında yayınlanan bir sokak röportajında, mikrofon uzatılan iktidar yanlısı yurttaşın kelamları reaksiyon çekti. Röportajın başında “Ekonomi pek hoş, yaşantıya nazaran aldığımız maaşlara nazaran hoş. 400 lira emekli maaşı alıyordum artık 3 bin 700 lira maaş veriyor. Yetiyor.” diyen yurttaş, artırım istemediğini ve geçim sıkıntısı olmadığını söyledi. Konutu olduğunu da belirten yurttaş, emeklilere artırım yapılmaması gerektiğini söz etti. 

Röportajın ilerleyen dakikalarında Avustralya’dan da emekli olduğunu söyleyen yurttaş şaşkınlık yarattı. Yurttaş, “Eğer gitmeseydim yurt dışına burada kalacaktım, sürücüydüm ben. Yurt dışında hiçbir şey yok. Yurt dışında bize ‘kene’ diyorlar, ‘yapıştı’ diyorlar. Ben mecburen gittim. Daha hoş bir hayat olur diye. Gittim hiçbir şey göremedim” diye konuştu. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.