Dogecoin Mucidi Uyardı: Bu Altcoin Sıfıra Gidebilir!

En büyük meme coin projesi olan Dogecoin (DOGE)’in mucidinin en son açıklamaları, topluluktaki birçok kişinin dikkatini çekti. Billy Markus, piyasaya yeni giren BEN meme coin’i hakkında birkaç açıklama yaptı. İşte detaylar…

Dogecoin mucidi, BEN için uyardı

Dogecoin (DOGE) topluluğu üyeleri ve yeni başlatılan BEN meme coin’in savunucuları, en önemli meme coin olan DOGE’nin kurucularından yazılım geliştiricisi Billy Markus’un açıklamasının ardından karşı karşıya gelebilir.  Geçtiğimiz günlerde Markus, Bitboy olarak bilinen popüler bir kripto influencer’ı olan Ben Armstrong’un bir hamlesini yorumladı. Armstrong’un BEN coin projesiyle ilgili yaptığı bir duyurudan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Markus, Armstrong’un BEN coin ekibine resmen katıldığını açıklamasının ardından attığı bir tweet’te güncellemeyi “oldukça ezik” olarak nitelendirdi.

DOGE kurucusunun yanıt tweet’i kripto topluluğundan çok sayıda tepki aldı ve bazı kişiler BEN coin’in sonunda sıfıra inmesi halinde Armstrong’a dava açılmasını istedi. Buna ek olarak Armstrong, kendisinin ve ben.eth kullanıcı adına sahip bir kişinin, yakında açıklanacak üçüncü bir üyeyle birlikte, meme coin projesini yönetmek için “Üç Bilge Ben” ekibini oluşturacağını iddia etti.

Armstrong, BEN için iddialı: İlk 50’ye girebilir

Armstrong, BEN’in sadece bir meme coin olmayacağını, aynı zamanda bir dikkat ekonomisi coinine dönüştürüleceğini açıkladı. Armstrong’a göre BEN’in öncelikli hedefi, kripto para birimlerinin benimsenmesini ve kullanımını desteklemek. Bunun için de olumlu bir farkındalık yaratmak olacak. BEN’in ilk 20 ila 50 kripto arasında yer alabilecek bir canavar coin haline gelebileceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca BEN’in etrafındaki topluluğun zaten şaşırtıcı olduğunu ve daha olumlu değişiklikler getirmek için çalışacaklarını belirtti.

Bazıları BEN’i başka bir meme coin olarak görmese de, dikkat ekonomisi coin konsepti kripto endüstrisinde ilgi görmeye devam ediyor. Dikkat ekonomisi coinleri, kullanıcıları dikkatleri ve katılımları için ödüllendirmeyi ve nihayetinde kendi kendini idame ettiren bir ekosistem yaratmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, kripto influencer’ı BEN’in “Be Everywhere Now” anlamına geldiğini ve bunun önerilen dikkat ekonomisi için temsili bir ifade olduğunu belirtti.

DOGE bir menkul kıymet mi?

Geçtiğimiz ay Dogecoin kurucusu, DOGE’un en popüler kripto olan Bitcoin (BTC) ile neredeyse yüzde yüz aynı kod tabanını paylaştığını savundu. Dolayısıyla, DOGE bir menkul kıymet olarak kategorize edilecekse, Bitcoin’in de bir menkul kıymet olduğu sonucuna vardı. Kriptokoin.com verilerine göre DOGE, piyasa değeri 10 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip. Böylece ilk on kripto para arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir