Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle biraraya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençler ve milli sporcuları kabul etti. Vahdettin Köşkü’nde düzenlenen programa Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türk astronot Tuva Cihangir Atasever, Modern Pentatlon Sporcusu İlke Özyüksel Mihrioğlu ve milli sporcular katıldı.

“GENÇLER MİLLİ MÜCADELENİN ÖN SAFTAKİ NEFERLERİ OLDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında “Sizlerin şahsında aydınlık yarınlarımızın güvencesi olarak gördüğüm tüm genç kardeşlerime buradan tüm sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle sizlerle beraber olmanın, sizlerin bu heyecanını benim de taşımamın bahtiyarlığı gerçekten sözlerle ifade edilemez.

Bugün Türk gençliğini temsilen aramızda mili sporcularımızın yanı sıra, siyasette, bilimde müzikte ve çalışma hayatında başarlarıyla gurur kaynağımız olan gençlerimiz de bulunuyor. Her birinize ükemize milletimize ve ailelerinize yaşattığınız mutluluklar dolayısıyla teşekkür ediyorum.

Rabbim başarılarınızı daim eylesin, ayağınıza taş değdirmesin diyorum. Millet olarak Anadolu’nun kapılarını açtığımız Malazgirt zaferinden beri üzerinde yaşadığımız bu topraklarda Mücadele halindeyiz. Önce bu mücadeleyi Anadolu’yu vatanımız yapmak, ardından ebedi ve ezeli yurdumuz olarak korumak için verdik.

Türkiye‘nin istiklal ve istikbal mücadelesinin neferleri daima gençlerdi. Daha 21 yaşında İstanbul’u fethederek çağ açıp çağ kapayan gençler, tarih boyunca bu milleti zaferden zafere, başarıdan başarıya koşturdu. Tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ dedirttiğimiz o büyük destanın gizli kahramanları gençlerden oluşuyordu. Gençler 19 Mayıs 1919’da Samsun’da ilk adımı atılan milli mücadelenin de ön saftaki neferleri oldu.

Aynı ulvi gaye uğrunda çarpışırken yaralanan gazilerimize şükranla yad ediyorum. Kurtuluş savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, milletimizin gözbebeği olan kahraman ordumuzun bütün mensuplarını bugün bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx