Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Asgari ücret için talimat verildi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında asgari ücrete gelecek olan zamla ilgili de gelişmeler yar aldı.

Uzun süredir asgari ücrete Temmuz zammı yapılacak mı sorusu merakla bekleniyordu. Türlü söylentiler yer alırken net bir bilgi paylaşılmamıştı ve bu sebeple gözler bu akşam kabine toplantısı ardından çıkacak karara odaklanmıştı. Bu kapsamda Erdoğan’ın açıklamaları soru işaretlerine ışık tuttu.

Asgari ücrete gelecek olan zam belli oldu!

Asgari ücret şu anda 4253 TL üzerinden işlem görüyor. Ancak artan enflasyon ve döviz kurundaki artış sebebiyle hayat pahalılığı ciddi derecede artmış durumda. Bu sebeple asgari ücrete de bir ara zam yapılması söz konusu idi. Nitekim şimdi bu soru cevap buldu ve asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği ile ilgili soru işaretleri giderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından bazı açıklamalarda bulundu. Kuru kontrol altına almak için yapılan hamlelere de değinen Erdoğan savaş ve salgın gibi dış sebepler yüzünden ekonomide ağır bedeller ödediğimizin altını çizdi. Turizm açısından daha iyiye gittiğimizin altını çizen Erdoğan “Turizm toparlandı, tarımda iyi bir yaşanıyor” ifadelerini de kullandı.

Kur dalgalanmalarına da değinen Erdoğan bu yükselişlerin herkesin canını sıktığını belirtti. Asgari ücrete yönelik açıklamalarda bulunan Erdoğan yeni ücretin hafta sonu gelmeden duyurulacağını söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.