Apple, çalışanları için yeni ‘ofise dönüş’ kararı aldı

Pandemiyle birlikte uzaktan çalışma sistemini uygulayan şirketlerden biri de Apple’dı. Teknoloji devi, daha evvel Tim Cook’un duyurusuyla çalışanlarını ofislere tekrar çağırmış fakat bu durum reaksiyonlarla karşılanmıştı. Hatta salgındaki yeni dalgalardan sonra şirket ofise dönüş planını ertelemek zorunda kalmıştı.

Apple, artık yeni planını duyurdu ve çalışanları hibrit modelle eylül ayında ofise çağırıyor.

Bloomberg’in haberine nazaran; Apple, çalışana 5 Eylül’den itibaren haftada üç gün ofise dönmelerinin bekleneceğini bildirdi.

CEO Tim Cook ve yazılım mühendisliği kısmından Craig Federighi imzalı notlar çalışanla paylaşıldı.

Cook, çalışanların artık salı, perşembe günlerine ek olarak takım başkanlarının belirledikleri bir gün daha eklenerek üç gün ofise beklendiklerini yazdı. Lakin cook, uzaktan çalışmanın da devam edeceğini belirtti: “Rolünüze bağlı olarak, yılda dört haftaya kadar uzaktan çalışma seçeneğiniz de olacak.”

Federighi ise, “Bu öğlenden sonra Tim, Apple’daki grup üyelerine hibrit pilot uygulamamız ve ofise dönüş planlarımız hakkında bir not gönderdi ve bu haberin takımımızı nasıl etkileyeceğini takip etmek istedim” diyerek notuna başladı.

Federighi çalışanlara pandemi devrindeki çalışmalarından ötürü teşekkür ederken mevcut Apple ofisleri için ofise dönüş tarihlerinin Covid-19 şartlarına nazaran değişebileceğini belirtti.

Daha evvel protestolar ve üst seviye yöneticilerin ayrılıklarıyla karşılanan ofise dönüş planlarına bu kere Apple çalışanlarının nasıl reaksiyon vereceği merak konusu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.