AK Parti’den sanıkla fotoğraf açıklaması: Tesadüf oldu

‘Demir Yumruk’ operasyonunda tutuklanan ve cürüm örgütü başkanı olmakla suçlanan Hüseyin Eryılmaz’la fotoğrafları çıkan Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek açıklama yaptı. Kelam konusu fotoğrafın AK Parti içinde ‘rahatsızlık yarattığı’ belirtilirken Berdibek, “Tesadüfen karşılaştık” dedi.

‘HİÇBİR İRTİBATIM OLMAMIŞTIR’

Sözcü’den Mert Öz’ün aktardığına nazaran, Kimi AK Partili vekillerin fotoğrafları birbirine gönderdikleri öne sürüldü. Bakanlığı yüksek fiyatla dezenfektan sattığı ortaya çıkınca vazifeden alınan Ruhsar Pekcan’ın yerine Ticaret Bakanlığı’na atanan Mehmet Muş, Eryılmaz ile tanışmadığını, o gün Ankara’daki bir restoran açılışında yanına gelip fotoğraf çektirdiğini söyledi. Muş, “Haberde ismi geçen soruşturma ve bu soruşturma kapsamında yargılananlarla hiçbir irtibatım olmamıştır. Olması da mümkün değildir. (Çamur at izi kalsın) saikiyle hareket edenler şunu bilmeli ki; çok şükür bizim başımız dik, alnımız ak” sözlerini kullandı.

‘AYAK ÜSTÜ KONUŞTUK’

AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek, fotoğrafları paylaşan Barış Yarkadaş’ı arayarak, açıklamada bulundu. Berdibek, “Ben sizin de yazdığınız üzere Tavacı Recep’te yemeğe giderim genelde. Hüseyin Eryılmaz’ı da orada tanıdım. Birkaç defa görüştük. O gün de biz sayın Bakan Mehmet Muş ile yemeğe gittik. Hüseyin Eryılmaz da oraya gelmiş. Tesadüfen karşılaştık. Ayak üstü konuştuk. Sayın Bakan Mehmet Muş, Hüseyin Eryılmaz’ı tanımaz görse. Sayın Bakanın bu işe karıştırılmasına üzüldüm” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.