Adalet Partisi Lideri Vecdet Öz, Cumhuriyet’e konuştu: Üçüncü ittifakla ilgili çalışmalar başladı

Geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet’e verdiği röportajda eski başbakan Tansu Çiller’in kendisinden partiyi devretmesini talep ettiğini açıklayan Adalet Partisi Genel Lideri Vecdet Öz, bu teklifi reddetmesinin akabinde AKP ve MHP’li isimlerden, “Bırakın bu işi, vazgeçin” diye tehditler aldığını söyledi.

Cumhuriyet TV’ye tekrardan konuşan Öz, hem kendisine gelen tehditlerle hem de üçüncü ittifak çalışmalarıyla ilgili konuştu.

“MEYDANA ÇIKARSAK SÖYLEYECEĞİ KELAM KALMAZ”

Tehditlerin ekseriyetle toplumsal medyadan geldiğini anlatan Öz, ağır ithamların ve sinkaflı cümlelerin kendisine yöneltildiğini anlattı. AKP’nin endişeli duşunun merkez sağda diğer bir siyasi oluşum olduğunu söyleyen Öz, “Biz meydana çıkarsak bunların söyleyeceği kelam kalmaz. Biz merkez sağ gelenekten geliyoruz. Bizleri sindiremediler. Merkez sağın Atatürkçü partisiyiz. Kaygılı hayalleri biziz. İstedikleri kadar arbede etsinler” dedi.

“KORUMASIZ DOLAŞMA”

Gelen iletilerin içeriğiyle ilgili de konuşan Öz, kendisine “Ayağını denk al, dışarıda muhafazasız dolaşma gibi” yazıların yazıldığını söyledi. Ne mafyayla ne de şantajla işlerinin olmadığını belirten Öz, Cumhuriyet’le yaptığı röportajın bu tehditleri tetiklemiş olabileceğini dedi ve ekledi: “Bu Tansu Çiller sıkıntısını kapatmak istiyorum zira hayır yanıtını verdik. Bizim partimiz satılık değil.”

“ÜÇÜNCÜ İTTİFAKLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

Merkez sağda bir ittifakın içine girdiklerini belirten Öz, “3. ittifak kurulacak. Çalınan iktidarımızı geri almaya geliyoruz. Söke söke alacağız. 3. ittifakla ilgili çalışmalar başladı, önümüzdeki günlerde bu sürpriz ortaya çıkacak. Sıkı dursunlar” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.